RSS
 

Archiv Květen, 2017

Muzikál „ČAS RŮŽÍ“

19 Kvě

muzikal-cas-ruzi

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Muzikál „ČAS RŮŽÍ“

V rubrice Nezařazené

 

Koncert skupiny COP v Kaznějově na koupališti

17 Kvě

oprava_tisk_A2_cop_OVT

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Koncert skupiny COP v Kaznějově na koupališti

V rubrice Nezařazené

 

Bowling Třemošná 13.5.2017

13 Kvě

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bowling Třemošná 13.5.2017

V rubrice Galerie, Naše akce

 

Nedoháníme, ztrácíme. Mzdové rozdíly proti Německu se zvyšují. Kdy už si konečně zaměstnanci v Česku řeknou o to co jim patří ?

10 Kvě

 

  1. května 2017 • 10:00

Během finanční krize se prohloubila mzdová propast mezi státy střední Evropy a Německem. Vyplývá to ze zprávy Konfederace evropských odborových svazů. Český průměrný příjem byl v roce 2008 na 34,9 procenta toho německého, předloni na 30,9 procenta. Podobně se platy vyvíjely i v případě Polska a Maďarska.

Změnil se tak trend, při kterém se od začátku devadesátých let mzdy těm německým přibližovaly. „Pracovníci v Polsku, Maďarsku a České republice se zneužívají jako levná pracovní síla,“ tvrdí tajemnice Konfederace Esther Lynchová. „Zaslouží si zvýšení příjmů.“

Evropská odborová organizace vidí příčinu problému v oslabeném významu kolektivního vyjednávání mezi odbory a zaměstnavateli. Tento dialog je v Německu naopak stále silný. Dokument zároveň ukázal, že v mnoha zemích regionu včetně Česka rostla produktivita práce více než mzdy.

V posledním čtvrtletí loňského roku byla česká průměrná mzda 29 320 korun. Současná česká vláda během svého funkčního období hned třikrát zvýšila minimální mzdu, která nepřímo působí i na celkovou hladinu příjmů. V současné době je na úrovni 11 tisíc korun.

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nedoháníme, ztrácíme. Mzdové rozdíly proti Německu se zvyšují. Kdy už si konečně zaměstnanci v Česku řeknou o to co jim patří ?

V rubrice Zajímavost