RSS
 

Archiv Březen, 2012

Poplatky ve zdravotnictví u nás a v Německu

30 Bře

 

Tady máme socialistický kapitalismus, tam je sociální kapitalismus a v tom je velký rozdíl

Tam nemají nějaké mafiánské loutky  ala Cikrty a Julínky, Hegery a Šnajdry                      ale sestavení celého systému přenechali odborníkům.

To, co z toho vzniklo, je sociálně spravedlivé a přijatelné pro všechny. Nikdo není znevýhodněn a každý přispívá na zdravotnictví dle svých možností. U nás nejvíce sociálně nespravedlivé je právě to, co oba Tomášové vychvalují jako největší přednost: – hranice 5000 Kč pro každého. Číst dále… »

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poplatky ve zdravotnictví u nás a v Německu

V rubrice Zajímavost

 

Alpy Orlí Hnízdo Září 2012

28 Bře

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Alpy Orlí Hnízdo Září 2012

V rubrice Naše akce

 

Zdeněk Hrabica: Kult osobnosti, jakých je málo! aneb Václav Havel prezidentem – jeden z nejlepších amerických nápadů

27 Bře

Citace: „Lze říct, že mne do čela státu vynesla revoluce.“ Václav Havel: Letní rozjímání, Odeon, 1991, str. 7

Zbožštění a svatozář kolem T. G. Masaryka byly spojeny s dějinnou událostí vzniku samostatné Československé republiky v roce 1918. Zásluhu na tom mělo Masarykovo charisma.

Přispělo k programovému prosazení jeho oslavné glorioly do republikánské symboliky – vedle úcty k praporu, vlajce, ke státnímu znaku, k roli legií a armády a k dalším konstantám, se vzývala i idea lásky k prezidentu republiky, Osvoboditeli.

Připomeňme si, že hned po Masarykově zvolení prezidentem se například rozvinula také sériová výroba pomníků, bust, obrazů, odznaků, fotografií TGM, ale i podobných „relikvií Edvarda Beneše a Milána Rastislava Štefánika. Stát zakládal Masarykovy ústavy, včetně jeho velkolepé knihovny. Oslavy „tatíčkových“ narozenin a později pietní akty k připomenutí jeho úmrtí patřily k tradičním republikovým rituálům. Zčásti ještě našly pokračovatele a zazněly v zahraničních vojenských jednotkách v době druhé světové války a provázely československou společnost zhruba do roku 1948. Číst dále… »

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zdeněk Hrabica: Kult osobnosti, jakých je málo! aneb Václav Havel prezidentem – jeden z nejlepších amerických nápadů

V rubrice Zajímavost

 

Pročpak – Hoří má panenko?

23 Bře

 

 2011 Petr Novák

 Zavedli k nám elektrický proud…

    Vy máte doma elektrický spotřebič. Neříkejte, že ne, každý ho má, dokonce ne jeden, ale celou spoustu. Ale zůstaňme u toho jednoho. On je sestrojený tak, aby v širokých mezích kladl stejný odpor protékajícímu proudu, a navíc funguje nejlépe při určitém napětí. Bejvávalo, že parametry napětí v naší síti byly v hodnotách 380/220V.Teď už ne.Nápadeček se zrodil v Německu, protože
šlo o spolehlivé vykrádání peněženek občanů, vláda ho uvedla roku 1987 úplně potichoučku i u nás do praxe a změnila parametry sítě na 400/230V a navíc rozšířila toleranci z dřívějších 8% na 10%, takže dodavatel se může pohybovat v mezích od 360/208 do 440/254V. Je jasné, že pravda vadí, a když se jí dopouštím, mnozí se budou snažit usvědčit mne ze lži. Mají na to peníze a sluhy od tajných služeb po kohorty právníků, také noviny, rozhlas a televizi, mají zkrátka všechno – kromě pravdy. Číst dále… »

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pročpak – Hoří má panenko?

V rubrice Zajímavost

 

Praha II

22 Bře

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Praha II

V rubrice Naše akce

 

Stát a korporace dělají to, co dřív církev a feudálové

17 Bře

Číst dále… »

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stát a korporace dělají to, co dřív církev a feudálové

V rubrice Zajímavost

 

Hobby

15 Bře

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hobby

V rubrice Naše akce