RSS
 

Archiv Listopad, 2016

Odbory jsou proti! Zaměstnavatelé na Plzeňsku zaměstnávají cizince přes agentury

21 Lis

Zaměstnavatelé na Plzeňsku zaměstnávají cizince přes agentury – co to přináší naší společnosti – odbory jsou jasně proti zaměstnávání agenturních zaměstnanců a dlouhodobě jsou za to zesměšňovány. Jaké jsou důsledky nenažranosti firem, který tento obchod s lidmi podporují. Firmy vydělávají miliony a společnost platí a trpí. Jaké je řešení – přiveďme k zodpovědnosti lidi, kteří za tento stav mohou a to jsou vedoucí pracovníci a jednatelé firem, kteří tyto služby využívají.

Syfilis, alkohol, drogy, vražda, ubytovny, rvačky, tubera, HIV, svrab a řešení je v nedohlednu

   Neuběhne týden, abychom nepsali o trestné činnosti cizinců v Plzni, a to bohužel dokážeme mapovat pouze její zlomek, protože samozřejmě nedokážeme informovat úplně o všem. Také se nám ne vždy podaří zjistit, že za trestnou činností stojí právě cizinec a ne náš občan.

Za vším stojí agentury

Většina lidí se domnívá, že problém trestné činnosti cizinců vychází z ubytoven, ale je nutné dívat se do problematiky hlouběji. Za vším stojí především pracovní agentury, které jako na běžícím pásu do většiny firem na Borských polích i jinam vozí plné autobusy zahraničních dělníků z Rumunska, Bulharska, Ukrajiny, Polska či Pobaltských států.
Samozřejmě nemáme nic proti Rumunům, Ukrajincům nebo třeba Lotyšům obecně, ale agentury sem bohužel vozí ty nejhorší z jejich obyvatel. Vysvětlení je samozřejmě jednoduché, sami si odpovězte, jaký druh lidí je ochoten opustit svůj domov a obtěžkán pouze dvěma igelitkami vyrazit pracovat za relativně malý plat do neznámé země, kde se ještě ke všemu mluví velmi složitým jazykem? Ti lepší dělníci, rozuměj vyučení, s odborností či s praxí, totiž samozřejmě jedou za prací dále do západnějších zemí Unie a na nás bohužel zbyli ti ostatní.
Platy manuálních dělníků u výrobních linek nejsou nijak vysoké a agentura si navíc ještě vezme část jejich mzdy. Dělník, tedy dalo by se říci spíše novodobý otrok, zde pak přežívá v provizorním ubytování s nedostatkem soukromí a zbytek peněz většinou utratí za alkohol. Číst dále… »

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odbory jsou proti! Zaměstnavatelé na Plzeňsku zaměstnávají cizince přes agentury

V rubrice Zajímavost

 

Turnaj v bowlingu čtyřčlenných družstev v Třemošné

13 Lis

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Turnaj v bowlingu čtyřčlenných družstev v Třemošné

V rubrice Naše akce, Nezařazené

 

Divadlo Plzeň – Leden 2017

10 Lis

divadla_Plzen_lede2017

Program Divadla – Leden 2017: ZDE

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadlo Plzeň – Leden 2017

V rubrice Nezařazené

 

Vážení spoluzaměstnanci,

01 Lis

 

vedení naší společnosti žádá zaměstnance, kteří budou potřebovat uhradit příspěvek na rekreaci na základě platné kolektivní smlouvy v období od 13. prosince do 31. prosince 2016, aby o proplacení požádali před tímto časovým úsekem. Z důvodu finančních operací u bankovních ústavů nebudou faktury na rekreaci v tomto období 13. – 31. prosince 2016 propláceny.

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vážení spoluzaměstnanci,

V rubrice Zajímavost