RSS
 

Archiv Březen, 2016

Zájezd na koncert Lucie Bílé

22 Bře

Lucie_Bílá__5

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zájezd na koncert Lucie Bílé

V rubrice Naše akce, Zajímavost

 

Výstava HOBBY v Českých Budějovicích

11 Bře

Hobby

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výstava HOBBY v Českých Budějovicích

V rubrice Naše akce, Zajímavost

 

Porada VZO březen 2015

10 Bře

Porada_VZO_březen_2015

 

 

 

 

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Porada VZO březen 2015

V rubrice Zápisy z jednání

 

Stavbaři podporují vyšší minimální mzdu

04 Bře
Odborový svaz Stavba podporuje požadavek Českomoravské konfederace odborových svazů na navýšení minimální mzdy od 1. 1. 2017 na 11 500 Kč, sdělil Haló novinám předseda OS Stavba Stanislav Antoniv.

Požadavek je v souladu s programovým prohlášením vlády ČR, které bylo projednáno v Radě hospodářské a sociální dohody (tripartitě) se sociálními partnery.
Zvýšení minimální mzdy ale není po chuti prezidentovi Hospodářské komory ČR (HK ČR) Vladimíru Dlouhému. Prezident HK ČR se po několika urgencích určených členům tripartity rozhodl už na konci ledna požádat premiéra o urychlené sestavení expertní komise, která by do tří měsíců připravila návrh jakýchsi systémových pravidel pro úpravu minimální mzdy. Cílem podle Dlouhého musí být, aby přírůstek byl co nejúžeji spjatý s nastoupeným trendem výkonnosti českých firem, nikoliv založený na zpětných ukazatelích.
»Hospodářská komora není sociálním partnerem a prezident HK ČR by neměl být zván na jednání tripartity. Pan Vladimír Dlouhý by měl mlčet, chci připomenout, že po převléknutí politického kabátu byl členem vlády, které se moc nepovedla privatizace a začala úspěšnou likvidaci učňovského školství,« uvedl Antoniv.

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stavbaři podporují vyšší minimální mzdu

V rubrice Zajímavost