RSS
 

Archiv Červenec, 2012

Zavřou i Kalouska? Policie ministra znovu vyšetřuje

30 Čvc

Zavřou i Kalouska? Policie ministra znovu vyšetřuje

Policie bude znovu vyšetřovat ministra financí Miroslava Kalouska pro podezření z přijetí úplatku a zneužití pravomoci veřejného činitele při povolování internetového sázení. Státní zástupkyně Dagmar Máchová totiž 4. 5. zrušila rozhodnutí hospodářské kriminálky případem se nezajímat. Uvedla to strana Věci veřejné na svém webu.

Oznámení podal Tomáš Jarolím, vlivný člen strany Věci veřejné. Oznámení podal vedle Kalouska i na Marka Dospivu ze společnosti Penta. U něj se jednalo o podezření z podplácení. To však státní zástupkyně neuznala jako opodstatněné. Ministr financí čelí nařčení, že šel proti doporučením svých podřízených i jeho tehdejší straně KDU-ČSL a internetové sázení zlegalizoval.

Na webu VV se píše: „Státní zástupkyně konstatuje, že po stránce procesní nedošlo ze strany ministra financí k porušení zákona, avšak po věcné stránce převaha důkazů svědčí o tom, že rozhodnutí M. Kalouska o povolení internetového sázení správné nebylo. Především šlo o odborné posouzení, že internetové sázení není novou hrou. V tomto smyslu se vyjádřila jak poradní komise MF ČR pro loterie, tak i Elektrotechnický zkušební ústav, a zároveň to policii potvrdili všichni úředníci MF ČR, kteří měli loterie v náplni práce. Dalším zpochybněním postupu ministra financí bylo zjištění, že nejen, že si nevyžádal odborné právní posouzení právního odboru ministerstva, jak tvrdí, ale ani žádné odborné právní posouzení nezadal. Jediným úkonem bylo vydání pokynu připravit povolení internetového sázení.“

O způsob prosazení povolení se tak znovu začíná zajímat policie. Státní zástupkyně totiž dospěla k názoru, že nebyly prověřeny všechny okolnosti při udělování povolení. K jakému závěru se policie dostane, to je zatím ve hvězdách.

V každém případě se kolem Miroslava Kalouska začínají množit problémy. Dnes vyšlo například najevo, že jeho ministerstvo falšovalo data o využívání evropských dotací. Zatímco audity ministerstva ukazovaly chybu v přerozdělování peněz pouze u dvou a méně procent případů, Evropská unie přišla s oznámením, že chyby jsou ve 41 procentech.

 

 

zdroj: http://ekonomika.moneymag.cz/1575-zavrou-i-kalouska-policie-ministra-znovu-vysetruje/

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zavřou i Kalouska? Policie ministra znovu vyšetřuje

V rubrice Zajímavost

 

Česká odnož Anonymous zveřejnila na Facebooku 2 zajímavé příspěvky

30 Čvc

 

 

 

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Česká odnož Anonymous zveřejnila na Facebooku 2 zajímavé příspěvky

V rubrice Zajímavost

 

Drábek navrhuje zvýšení platů politiků a soudců až o desetitisíce měsíčně

18 Čvc

V době, kdy vláda škrtá, snižuje valorizaci důchodů i platy ve státní správě a zvedá daně, ministerstvo práce navrhlo zvýšit platy ústavních činitelů a soudců. Ačkoli v roce 2010 krátce po nástupu vlády Petra Nečase politici slibovali, že jejich platy zůstanou zmrazeny nejméně do roku 2014, od ledna příštího roku by mělo přijetím tohoto návrhu zmrazení skončit, a navíc by měly platy poskočit i o desetitisíce korun měsíčně výš. Číst dále… »

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Drábek navrhuje zvýšení platů politiků a soudců až o desetitisíce měsíčně

V rubrice Zajímavost

 

Zveme Vás na Traktoriádu

13 Čvc

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zveme Vás na Traktoriádu

V rubrice Zajímavost

 

Zájezd na výstavu do Litoměřic

11 Čvc

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zájezd na výstavu do Litoměřic

V rubrice Naše akce

 

Dočkáme se doby ,kdy se naše děti budou učit o Klausovi, jako o vlastizrádci tohoto národa ?

10 Čvc

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dočkáme se doby ,kdy se naše děti budou učit o Klausovi, jako o vlastizrádci tohoto národa ?

V rubrice Zajímavost

 

Vyhlídkové lety

09 Čvc

 
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vyhlídkové lety

V rubrice Zajímavost